GoPro Karma

Kamera gopro karma – co warto o niej wiedzieć?

Kamera GoPro to nie jedyne urządzenie nagrywające, którym może pochwalić się producent kamer sportowych. Nie da się ukryć, że dość długo kazał czekać użytkownikom na drona, jednak w 2015 roku GoPro Karma został oficjalnie zapowiedziany. Dziś opowiemy Wam trochę o tym urządzeniu.

 

Od kiedy można nabyć GoPro Karma?

Jak wspomnieliśmy powyżej, producent zapowiedział jego powstanie oficjalnie w 2015 roku. Produkt miał wejść na rynek w pierwszej połowie. Jednak okazało się, że z różnych przyczyn jego premiera musiała zostać przesunięta.

Premiera odbyła się równocześnie z ukazaniem na światło dzienne nowego modelu kamery GoPro Hero 5. Od tej pory miłośnicy dronów mogli również bawić się produktem prekursora kamer sportowych.

Mały, kompatybilny, łatwy w transporcie

Producentowi zależało na tym, aby GoPro Karma, podobnie, jak kamera GoPro był mały i łatwy w transporcie. Nie da się ukryć, że udało mu się spełnić swoje założenia. Jego dron, choć prezentuje się standardowo, posiada składaną obudowę, co sprawia, że urządzenie jest łatwe w transporcie, a gdy użytkownik nie korzysta z drona, może go schować do najmniejszej półki, bo ten nie zajmuje wiele miejsca.

 

GoPro Karma – specjalne akcesoria

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, GoPro przygotowało dla nich specjalny plecak do przenoszenia drona, który jest dodawany do zakupu. Warto podkreślić, że zmieści się w nim nie tylko sam dron, ale również kamera i wszelkie akcesoria potrzebne do uruchomienia urządzenia.

GoPro Karma posiada akumulator o pojemności 5100 mAH, co pozwala na wykonanie 20-minutowego filmu. Warto podkreślić, że bateria szybko się ładuje. Po niespełna godzinie na nowo można latać quadrocopterem.

 

Parametry sprzętu

Prędkość, jaką może osiągnąć, wynosi 15 m/s, a odległość, na jaką jest w stanie się oddalić to 1 kilometr. Producent twierdzi, że jego dron może wznieść się na wysokość nawet 4500 metrów.

Kolejną zaletą drona, poza składaną obudową jest umieszczenie uchwytu na kamerę na przedniej ścianie drona. Dzięki temu na filmach nie będą pojawiać się fragmenty śmigieł. Warto również dodać, że podczas upadku kamera jest w ten sposób bardziej chroniona przed uszkodzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *